Se afișează postările cu eticheta Tales from the Kingdom of Horror and Plain Stupidity. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Tales from the Kingdom of Horror and Plain Stupidity. Afișați toate postările

marți, 19 februarie 2008

Tales from the Kingdom of Horror


Azi m-am apucat sa fac curatenie..tocmai in inbox. Si am dat peste muuulte amintiri. Vechi.. prafuite.. ANTICE! O serie de intamplari complet date uitarii..altele peste care s-a asternut ceata intre timp.. si cateva putin mai recente. Revizitate toate in cinstea vacantei & timpului liber si a faptului ca, subit, nu mai trebuie sa fac una-alta urgent. Cu ocazia asta, cred ca am gasit in sfarsit o explicatie a fascinatiei mele pentru Timp. Oh da! In primul rand, Timpul ca sursa a unor noi perspective - imi place ideea! Plus ca.. se dovedeste a fi adevarata si in practica, nu e doar o teorie. Uneori nu e suficienta doar intentia de a privi obiectiv lucrurile, trebuie si putina distanta..temporala - cel putin asta e concluzia care se insinueaza pe masura ce rasfoiesc paginile virtuale. In al doilea rand... Timpul ca modalitate de a decanta - iar termenul folosit nu e aleator. Unele intamplari curg, se duc, fara a avea o forma precisa, iar altele raman cu insistenta la locul lor... Ideea e ca, in final, Timpul poate sa nasca monstri, sa lipeasca aripi zanelor, sa ridice munti si sa inunde vai - insa, invariabil, va schimba putin modul de a privi lumea, chiar daca aproape imperceptibil si... mai important... va da ocazia de a contempla si de a pune intrebari existentiale de tipul... "what the f*** was I thinking"?!?... :))